26. mail 2018 toimub Tallinnas
 

Riina Grethieli UUS seminar

KOLMIKJUMALANNA PÜHITSUS
Suure Jumalanna armastuse, tarkuse ja väe aktiveerimine
 

Selle seminari põhifookuseks on sisemise jumalannaenergia vabastamine ning meie muistsete juurte taastamine ja tugevdamine, mis aktiveerib tohutul hulgal loomisväge ning taastab elujõuenergiat, aidates lahustada tõelise olemuse avaldumise teel olevaid takistusi ning avada meis peituvat lõputut ja külluslikku kõikjale ulatuvat potentsiaali. 

Sirutudes oma juurtes oleva jumalannaenergia poole, tuleks meenutada, et juba 11. sajandil elanud saksa kroonik Bremeni Adam rääkis müstilisest Naistemaast ehk Terra Feminarumist, mis asunud kusagil Läänemere kallastel, lääne pool tšuude ja vadjalasi, kes Ida-Virumaad ja Peipsi järve ümbrust asustasid. Terra Feminarumis olnud naised väga suure au sees ning kroonik kirjeldab neid kui taltsutamatuid ja vägevaid amatsoone. Hilisemad uurijad on paigutanud selle poolmütoloogilise maa Naissaarele, kuid tegelikkuses võis nimetatud territoorium olla märksa ulatuslikum. Huvitav on see, et Bremeni Adam räägib ka aestidest, kes kummardunud linde ja lohesid, ning keda me tänapäeval kõige enam oma Eesti soost esivanematega seostame. Krooniku väitel elasid aestid saarel, mis asunud väga lähedal Naistemaale. Võimalik, et aestide saarest rääkides, pidas ta silmas Saaremaad, seevastu Terra Feminarumina kirjeldas ta aga teatud osa tänasest Mandri-Eestist.

Jälgi nii lindudest, lohedest kui vägevatest naistest leidub meie müütides, geomeetrilistes mustrites ja lauludes piisavalt, et 1000 aastat tagasi elanud krooniku jutust tõetera üles leida. Ka energiatasandil on need kohalolekud tänaseni täiesti tuntavad ning 26. mail 2018 toimuval seminaril loomegi ühenduse meie iidsete esivanemate poolt austatud Emajumalaga, keda on nii Taaraks kui Ilmatariks nimetatud. See võimas jumalanna võib ilmuda kas linnu või lohe kujul või näidata end koguni kolmikjumalannana.

Ka meie eeposes on salapärasel Lesknaisel, kes on Suure Jumalanna võrdkuju, kolm imepärast tütart. Tegemist on kas haldjate või jumalannadega, sest nende saamislugu ei sarnane sugugi inimsünniga. Kõik kolm tütart on karjateelt leitud linnud – Salmeks sirguv kana, tedremunast kooruv Linda ja mõistatuslik Vares, kelle edasisest elukäigust meile midagi ei räägita, kuid kelle kohalolekut kohtame nii soomlaste Põhjala Emandas kui ka Eesti regilaulude Annis. Imelised tütred üles kasvatanud Lesknaine on aga kõike ja kõiki hõlmav Kosmiline Ema ise. Salme on tema väljendus taevastel tasanditel, Linda on Suure Jumalanna emanatsioon Maa peal, kelle võimuses on luua kuldajastu, ning Ann on Lesknaise looritatud kohalolek hämaramatel aegadel.

Salme lauludes on kodeeritult kirjas Suure Jumalanna esimene pühitsustasand – tähena ehk valguskehas taevasse tõusmine. Laulud Annist räägivad aga Suure Jumalanna väe tagasituleku ja kehasse ankurdumise võimalusest. See on teine pühitsustasand – õppida Maa peal oma tõelist olemust meenutama. Anni taltsutamatus ja imevõimed inspireerivad enese vabastamist orjuseahelatest ning püüdlemist oma kõrgeima olemusega ühinemise poole. Lindas seevastu väljendub kolmas pühitsustasand. Kuna Linda nimi võib tuleneda nii sõnadest „linn“ kui „lind“, on ta seotud ka Loomislaulu imepärase Sinisirje linnuga, kelles Suure Jumalanna loomispotentsiaal kogu oma täiuses avaldub ning kes pärast eemalolekut maailma tagasi pöördudes on suuteline looma puhast maad ja täiuslikku elukeskkonda.

26. mail 2018 toimuv seminar langeb kokku  ka tähtsa valguspüha Wesakiga (s.o Buddha sünni- ehk valgustumispäevaga), mida tähistatakse igal aastal nii siseplaanides kui kõikjal üle kogu maailma just mai täiskuu aegu. See on aeg, mil maailmadevahelised loorid hõrenevad ning kõikjal – kus keskendutakse tingimusteta armastusele, valgusele, rahule ning vaimsele edasiminekule – avanevad väga erilised väravad puhastesse maailmadesse. Kui häälestume vastuvõtmisele, siis tulvab meie ellu eriti külluslikult kõige imepärasemaid puhastavaid, tervendavaid ja ülendavaid energiad. See on erakordselt hea aeg nii ennast kui kogu planeeti tervendavateks ühismeditatsioonideks, samuti uute sihtide paikapanemiseks ning oma elu tõstmiseks täiesti uuele ja avaramale tasandile.


OLETE OODATUD!

Seminari viib läbi Riina Grethiel.

Osalemistasu kuni 22. maini registreerunutele 99 eurot, hiljem 111 eurot.

Alustame kell  11.15  ja lõpetame orienteeruvalt kell 17.30.


Lähem info ja registreerimine e-maili teel: valgusesaar@valgusesaar.ee

 

See seminar on eelkõige pühitsus ja väe ülekanne. Rohkem informatsiooni Eestimaa muistsetest jumalannadest ning nende imelisi omadusi kirjeldavatest regilauludest, geomeetrilistest kirjadest ja müütidest leiate

Riina Grethiel Leppoja peagi ilmuvast raamatust

Ürgilm, haldjad, jumalannad ja esivanemad.
Muistne tarkus eesti mustrites, muinaslugudes ja regilauludes

 

Vt ka blogipostitust

KOLMIKJUMALANNA MEIE MUINASPÄRANDIS

 

TAGASI LOOMISEKOOLI LEHELE

Avaleht  Uus!  E-pood  Tänu  Kontakt