Violetne leek - alkeemikute unistus

 

Juba sajandeid on alkeemikud üritanud muuta tavametalle kullaks. Siiski on selle soovi taga muuta näiteks tina kullaks ka sügavam sümboolne tähendus, mis viib kõrgeima alkeemiani – enesemuutmise alkeemiani.

Enesetransformatsioon oli vaimseimate alkeemikute peasihiks. Nad otsisid teed, moodust, kuidas muuta tina, mis sümboliseeris inimlikku, rasket, negatiivset energiat, kullaks – metalliks, mis sümboliseeris kõrgemat energiat. Selle saavutamiseks kasutasid mõned neist violetset leeki. Kuid esmalt vaatleme, mida see müstiline violetne leek endast kujutab, mida ta teeb ja kuidas töötab.

Violetne leek on ainulaadne vaimne energia, mis kiirendab vaimset arengut. See võib ravida emotsionaalseid ja füüsilisi probleeme, parandada inimsuhteid ning aitab teil igati vaimselt kasvada või teeb lihtsalt elu kergemaks.

Violetne leek on ainulaadne vaimse valguse essents. Kõigi aegade müstikud on näinud füüsilise valgusspektri taga ka vaimset spektrit. Värvid, mida see spekter sisaldab, on kiirgavamad, puhtamad ja harukordsemad kui füüsilises plaanis eksisteerivad värvid, sest nad tulenevad jumalikust sisemisest valgusest. Samamoodi nagu maine valgus jaguneb murdumisel seitsmeks värviks, nii jaguneb ka vaimne valgus seitsmeks värviks või “kiireks” – millel igaühel on oma kindlad jumalikud omadused. Violetne valgus pärineb violetsest kiirest ja ta esindab halastust, armastust, vabadust ja transformatsiooni.

Violetset värvi on juba ammusest ajast seostatud vaimsusega. Kuna violetsel värvil on kõrgeim sagedus nähtavas spektris, siis asub ta seega n-ö värvioktaavide üleminekukohal järgmisesse oktaavi. Muistsed inimesed nägid selles üleloomulikus värvis rohkem kui vaid füüsilist fenomeni.

Igaüks teist sooviks ju, et tal oleks võime oma mineviku vigasid olematuks teha või heastada. Kuna ajas tagasi minna pole meie reaalsuses võimalik, siis on just violetsel leegil võime kustutada ja transformeerida meie mineviku vigade tagajärjed, põhjused ja isegi mälestused neist vigadest ja sündmustest.

Violetne leek muundab negatiivse energia positiivseks, pimeduse valguseks. Leek kustutab ka meie vigade poolt põhjustatud “halva” karma.

Meie mineviku tegude tagajärjed – nii head kui halvad – tulevad meie juurde teatud aja pärast tagasi. See on karma seadus. Selle kosmilise seaduse järgi saame me tagasi seda, mida me anname või teeme. Tehes halba, tuleb see meie juurde ringiga tagasi; tehes head, täidab positiivne energia meie elu. Enamik inimesi peab seega selle seaduse järgi kogu elu oma võlgu maksma – läbi isetu teenimise ja teiste aitamise või siis läbi kannatuse. Nende teele võib tulla palju ebaõnnestumisi ja hädasid, mille kaudu inimesed oma karmat tavaliselt lunastavad. Kuid see ei pea nii olema! Enam pole vaja kannatada. Violetsel leegil on võime transformeerida või leevendada negatiivset karmat, enne kui see meie juurde tagasi tuleb.

Füüsilisel tasandil võib violetne leek aidata meil oma keha tervendada, eemaldades karma või negatiivsed emotsioonid, mis meie keha ja auravälja kahjustavad. Leek puhastab meie keha ja auravälja (energiaväli, mis meie kehasid ümbritseb), ravides ja puhastades kõike, füüsilistest viirustest kuni mürkide ja pollutsioonini. Siiski on meie füüsiliste hädade tagajärjed sagedamini meie mentaal-, emotsionaal- ja vaimsesse kehasse talletatud. Seega, puhastades ja tervendades oma füüsilisi hädasid, laieneb tervendus ka automaatselt nende hädade põhjustele teistes kehades.

Meie mõtted ja emotsioonid mõjutavad väga tugevalt meie füüsilist tervist. Uurimused on näidanud, et viha ja teised negatiivsed mõtted ja emotsioonid nõrgendavad meie keha ja viivad sageli emotsionaalsete ja psühholoogiliste probleemideni, mida violetne leek suudab edukalt ravida ja eemaldada. Leek suudab ravida väga paljusid psühholoogilisi probleeme – emotsionaalse stressi kogemusi, mis võivad minna tagasi varasesse lapsepõlve või isegi eelmistesse eludesse. Need vanade haavade armid ja valulikud mälestused saavad kõik ravitud ja tervendatud – violetset leeki kasutades. 

Violetne leek on enesetransformatsiooni tööriist. Füüsilisel tasandil on põhimetallide muutmine kullaks vaid sümboolse tähendusega, näidates seda, mis võib leegi abil toimuda meis endis. Keskajal üritasid alkeemikud muuta tavametalle kullaks, kasutades kuumust, et eraldada “kõrget madalast”. Paljusid neist ajendas sealjuures rikkuse himu, aga teiste jaoks viitas see transformatsiooniprotsess sümboolselt kõrgemale ja vaimsemale alkeemiale – enesemuutmise alkeemiale, mitte rikkuse tagaajamisele.

Vaimu alkeemikud ei otsinud füüsilist, vaid vaimset heaolu. Nad üritasid muuta ennast rohkem vaimsemaks, saada armastavamaks, targemaks ja kaastundlikumaks. Violetsel leegil on jõud muuta negatiivset teie sees valguseks, hirmu julguseks, viha armastuseks, rahutust ja võitlemist – rahuks. Seepärast ongi teadmised violetsest leegist läbi sajandite olnud väga kõrgelt hinnatud.

Alkeemikud on läbi aegade otsinud müstilist Tarkade Kivi. Varased alkeemikud uurisid tohutu järjekindlusega šifreeritud tekste, mis kirjutasid sellest kivist. Nad pühendasid terve elu selle kivi müsteeriumi lahendamisele –  müsteeriumile, mis tähendas madalama, loomaliku loomuse muutmist kõrgemaks ja jumalikumaks. Tarkade Kivi ei olnud aga mitte füüsiline, vaid vaimne ja oli loodud tulest.

Mõned alkeemikud ka jõudsid Tarkade Kivi lahenduseni. Alates neoplatoonikute aegseist alkeemikuist oli Tarkade Kivi enesetransformatsiooni tuli, mis juhtis nende hingi ülespoole, Kõikse Looja poole, kellest kõik pärineb. Selle protsessi käigus muudetakse kõik raske ja vana energia meie kehades puhtamaks ja kõrgemaks. Selles pühas kogemuses öeldi, et alkeemik muutub Jumala sarnaseks,  otsides kulda kui tarkust, mitte kui tavalist metalli. Transformatsioon ei tähendanud seega vaid tavametallide muutumist kullaks, vaid vaimset protsessi, mille läbi hing tõusis ühtsusse ja jumalikkuse tunnetusse.   

 

Kuidas töötab violetne leek?

 

Violetne leek toimib, muutes “vibratsioonide” taset meie kehades. Füüsikas tähistab vibratsioon osakeste edasi-tagasi liikumise kiirust. Aatomite tasandil võib vibratsiooni mõista kiirusena, millega elektronid tiirlevad ümber aatomi tuuma. Violetne leek toimib, muutes vibratsiooni sellel tasandil.

Aatomites on peale elektronide ja tuuma ka veel palju tühja ruumi elektronide ja tuuma vahel, milles elektronid ringlevad. Sellesse tühja ruumi kogunebki negatiivne raske energia ning ladestub karma. See kleepuv raske energia muudab elektronid üha aeglasemaks ja aeglasemaks ning me resoneerume üha rohkem negatiivsuse ja üha vähem valgusega – meie vibratsioonitase muutub madalamaks ja vähem vaimsemaks. Mida kõrgem on meie vibratsioonitase, seda vaimsemad me oleme.

Violetne leek transformeerib selle negatiivse energia. Ta ei ümbritse ega eemalda seda mitte lihtsalt niisama, vaid muudab selle puhtaks valguseks. Sellega kaob aatomi sisene segav hõõrdumine ja elektronid tiirlevad üha kiiremini ja kiiremini, nende vibratsioonitase tõuseb.

Vibratsioonitaseme tõustes on teis rohkem vaimset energiat ja jõudu. Täiuslik tervis saabub siis, kui energia teie kehas voolab vabalt. Violetne leek  vabastab teis selle vaimse energia ning taastab harmoonia ja tasakaalu teie kehas, tõstes teid vaimsemalt kõrgemale tasemele.

 

Kuidas violetset leeki kasutada?

 

Violetse leegi kasutamine on lihtne ja praktiline.

Leidke koht, kus teid ei segataks, istuge või lamage mugavas asendis. Hiljem, kui olete kujustamisega juba rohkem tegelnud, võite te violetset leeki esile kutsuda millal ja kus iganes. Paluge oma Kõrgemalt Minalt väikeses palves violetse leegi kasutamisel abi ning paluge tal näidata leegi väärtust teie elus. Te võite kohale paluda ka Ülestõusnud Meistreid, ingleid ja teisi valgusolendeid ning paluda neilt abi ja juhendamist. Violetse leegi valitseja on ülestõusnud meister St. Germain, kes on seda teksti lugedes kindlasti teiega. Paluge talt abi ja juhendamist ja ta aitab teid suurima heameelega kogu oma armastuse tulega.

Violetse leegi kutsumisel kasutatakse kujustamist ja afirmatsioone. Hea oleks alustada sisemise kõnega, mis on midagi meditatsiooni ja palve vahepealset. Lausuge aeglaselt ja kogu südamest: “Mina olen violetse tule olend! Mina olen see puhtus, mida Jumal armastab!” Hingake sügavalt ja rahulikult ja korrake seda sisemist kõnet aeglaselt ja rütmiliselt, selle sisule keskendudes. Keskenduge seda tehes oma südamele. Te võite antud afirmatsiooni korrata 36, 72, 144 või nii palju kordi, kui ise tahate.

Afirmatsioonile lisandub ka kujustamine. Sulgege silmad ja üritage violetset leeki visualiseerida. Sõnade kordamine muutub seega jumalikuks loomeprotsessiks, kus te kasutate jumalikku energiat.

Kujustage end suure tule ette, mis on umbes kolm meetrit kõrge ja kaks meetrit lai. See tuli on üleni violetne, selles peegelduvad aga ka tema erinevad väljundid nagu roosa, purpur jt. Siis nähke end vaimusilmas sellesse kiirgavasse tulle astuvat. Tunnetage leeki enda ümber, tunnetage, et see läbib teid, teie kehasid, teie olemise tasandeid. Ta sulatab kogu mustuse ja rasked energiad teis. Te puhastute. Te muutute kiirgavaks valgusolendiks, kes te ka tegelikkuses olete. Tunnetage leegi puhastavat jõudu.

Te võite violetset tuld kasutada ka oma perekonna ja sõprade aitamiseks. Puhastades end, puhastate ja katkestate te ka need karmasidemed ja rasked energiad, mis teid teiste inimestega seovad. Kui teil on mõne inimesega probleeme – armukadedus, viha, hirmud, süütunded vms – siis kujustage end ja seda inimest violetsesse leeki. Puhastage violetses leegis selle inimesega seotud tunded ja rasked energiad. Kuid kedagi ei tohi lihtsalt soovist “head” teha violetse leegi sisse panna, sest see oleks inimese vaba tahte vastu eksimine.

Violetse leegi abil võite te puhastada ka kogu planeeti, oma linna, maja, rahvust jne. Te võite näiteks peale oma isikliku afirmatsiooni lõppu paluda: “Kristuse nimel, kes on minus, palun ma, et see violetne leek jaguneks ja aitaks kõiki hingi sellel planeedil, kes seda abi vajavad. Ma tänan sind kallis Isa, Sinu tahtmine sündigu!”

Isegi mõni minut violetse leegi kasutamist päevas annab tulemusi, kuid vaja on kannatlikkust, eriti vanadest harjumustest vabanemisel. Kõige parem on violetset leeki kutsuda hommikul ja õhtul vähemalt 5-15 minutit, te võite selle siduda ka ükskõik millise palve või meditatsiooniga, mida te kasutate.