MEIE KREEDO  

 

1. Me usume seeselavat Loojat – Üht Allikat, kes on nii Isa kui Ema.
 

2. Me usume, et inimese hing on sillaks Maa ja Taeva, keha ja vaimu vahel ning on Ülima Tõe seisukohalt üks kõigega, mis olemas on - läbi üksolemise Loojaga, kes elab ka isikulise reaalusena meis kõigis.
 

3. Me usume, et kõik, mis on olemas, on Jumal, ning et ei ole midagi väljaspool Jumalat. Me usume Ühtsusesse ning duaalsuse (hea/kurja) illusoorsusesse.
 

4. Me usume, et me ei pea enam kannatama ega vaevalema, ennast vähendama, piitsutama ega maha suruma. Me usume, et oleme ka siin ja praegu väärt kogema Armastust, Valgust, Rõõmu, Rahu, Tõde, Ilu, Tarkust, Harmooniat, Tasakaalu, Õnne, Küllust, Tervist, Heaolu. Me kõik võime selle valida. Nüüd ja praegu.


5. Me usume, et meie eesmärk selles kehalises kogemuses on meenutada oma jumalikku olemust, meenutada seda, KES ME TEGELIKULT OLEME, ning avada eneses peituv lõpmatu potentsiaal.
 

6. Me usume, et just sellel põhinebki ülestõusmine ehk teadvuse virgumine ehk valgustumine ehk kristusteadvusesse tõusmine ehk nihe teadvuses. Kuid selleks peame endi peale võtma vastutuse iga tehtud teo, öeldud sõna, mõeldud mõtte ning ka iga esilekerkiva tunde suhtes. Läbi enese puhastamise saame pakkuda suurimat teenistust inimkonnale ja Maa-Emale ning aidata kaasa Jumaliku Plaani teostumisele siin planeedil.
 

7. Me usume veel, et ARMASTUS on ainus võti, vastus ja lahendus kõikidele probleemidele. Me usume, et Armastus algab iseenda armastamisest ja väärtustamisest. Alles siis, kui suudame armastada iseennast, enda üle kohut mõistmata ja endale andestades, kuid kogu südamest igas olukorras kõrgemaid lahendusi otsides ning oma eluülesannet täita püüdes, suudame armastada tingimusteta ka teisi. 
 

8. Me usume, et teistes näeme alati iseennast. Kui oleme konfliktis iseendaga, peegeldub see paratamatult ka meie suhetesse. Väline maailm peegeldab meie siseilma. 
 

9. Me usume veel, et hirmust eksida võib kujuneda meie kõige suurem takistus vaimse arengu rajal, kuna see ei lase meil astuda otsustavat sammu ning kogeda seda, mida on vaja kogeda - selleks, et jällegi saaks langeda üks illusoorsuseloor...
 

10. Ja me usume ka seda, et päris vabaks saame alles siis, kui kõik Tõelist Reaalsust varjavad illusioonid on hajunud, kui me ei karda ega soovi enam midagi ning mõistame/tunnetame tõeliselt, et kõik on Üks. Sellest hetkest alates saavad meist meistrid ja täisteadvusel kaasloojad protsessis, mis loob maailma Uueks.


11. Me usume seda tõesti. Ning me oleme avatud…

 

Riina Grethiel ja Marko Sekitel

2002