Külluse manifesteerimise motivatsioonidest

Susan Barber 

Negatiivne motivatsioon

Et mõista negatiivse motivatsiooni kui liikuma paneva jõu mõju meie elule, siis vaadelgem järgmist stsenaariumit. 

1. Suurepärased ajad. Kõik toimib ideaalselt, elu on suurepärane, me kulutame rõõmsalt raha, mida on külluses, ning arvame, et nii kestab see igavesti. Meil pole aega mediteerimiseks ega vaimseks tööks iseendaga. See viib … päris heade aegadeni.

2. Päris head ajad. Asjad hakkavad juba veidi paigast ära minema, kuid ikkagi oleme veel muretud. Meie väljaminekud hakkavad ületama sissetulekuid, ent see pole veel kuigi suur probleem. Töö juures tekivad probleemid ülemusega, meie töö omandab külma sõja veetluse. Aga mis sellest, süüa ju ikka saab ning  üür on ka makstud. Hullu pole midagi. Me ütleme endale, et alustame oma vaimse praktikaga lähipäevadel. See viib … kehvade aegadeni.

3. Kehvad ajad. Mõnikord oleme lausa murest murtud. On aegu, mil on raske uinuda, vahel ei saa me silmatäitki magada. Kuid me keeldume endale otsa vaatamast ning pressime edasi. Vaevu suudame oma maksud ära maksta, ent ikkagi laseme asjadel omasoodu voolata, hellitades õrna lootust, et ehk hakkab varsti kõik taas hästi minema … kui meid just ei vallandata. Me üritame mediteerida, kuid tunneme end nii kehvasti, oleme nii negatiivselt häälestatud, et see ei toimi. See viib …raskete aegadeni.

4. Rasked ajad. Me kaotame töö ning just nagu sellest poleks veel küllalt, süüdistab ülemus meid oma Rolexi kella varastamises (kuigi me isegi ei teadnud, et tal selline kell on). Me oleme kõrvuni võlgades. Meid piinab vähemalt kuus erinevat allergiat, krooniline väsimus ning tohutu stress. Me oleme kirjeldamatult ebamugavas situatsioonis, mis sarnaneb õudusunenäole. Kuid siiski loodame veel, et see on vaid unenägu, millest varsti üles ärkame. Me mõtleme välja paar positiivset stsenaariumi, kuidas asjad laheneda võiksid. Me kirjutame need isegi üles, kuid ei võta oma positiivse programmi afirmeerimist kuigi tõsiselt käsile. Me ei astu konkreetseid samme ega loo muudatuste tegemiseks vajalikku ruumi. See viib … täieliku katastroofini.

5. Täielik katastroof. Teilt on võetud ära auto, teie telefon on välja lülitatud. Et tasuda viimase kuu üüri, pidite müüma maha perekonna reliikvia ning muude kulutuste katteks müüte te aegamisi juba oma asju. Olete majanduslikult täiesti pigis. Tõele au andes olete te meeleheitel ning hirmust hullumas. Et halvavast hirmust vabaneda, peate te lõpuks ometi midagi ette võtma. See viib … aktiivsuseni.

6. Aktiivsus. Me võtame kokku kogu oma sisemise jõu. Me püstitame uued eesmärgid, kirjutame need üles ja visualiseerime neid. Me hakkame iga päev mediteerima ning tegema külluse afirmatsioone. Me kujustame end edukana ning külluses elavana. Me koostame nimekirja asjadest, mida on vaja ära teha, ning hakkame neid tegema. Me teeme nimekirja inimestest, kellega on vaja kontakteeruda, ning võtame seejärel nendega ühendust. Me määratleme oma probleemid ning töötame välja uued strateegiad nende lahendamiseks. Iga päev uuendame ühendust oma kõrgema minaga, et püsida õigel rajal. Me keskendume positiivsetele sammudele, mida teostame, ning oma eesmärkidele. See viib … edu ja imedeni.

7. Edu ja imed. Me olme taas sadulas, õnnelikud ning tegusad. Kahjuks ei tundu meil olevat enam küllalt "aega" teha asju, mis meid sellesse punkti tõid. See viib taas … nn suurepäraste aegadeni.

8. Palun naaske esimesse punkti.

Kutsuge seda jo-jo sündroomiks, Sisyphose müüdiks, elurattaks või milleks iganes – see ei paku teile rahuldust ning selline stsenaarium ei ole ka vajalik.    
 

Positiivne motivatsioon

Edukate inimeste mustris külluse, rahu ja harmoonia loomiseks puuduvad viis esimest eelpool loetletud sammu. Muus osas on mustrid sarnased.

1. Aktiivsus. Me võtame kokku kogu oma sisemise jõu. Me püstitame uued eesmärgid, kirjutame need üles ja visualiseerime neid. Me mediteerime iga päev ning loeme külluse afirmatsioone. Me kujustame end edukana ning külluses elavana. Me koostame nimekirja asjadest, mida on vaja ära teha, ning hakkame neid tegema. Me teeme nimekirja inimestest, kellega on vaja kontakteeruda, ning võtame seejärel nendega ühendust. Me määratleme oma probleemid, töötame välja uued strateegiad nende lahendamiseks ning rakendame neid. Iga päev pühendame aega enesevaatluseks, tehes vajadusel sisemisi muudatusi. Me oleme pidevalt kontaktis oma kõrgema olemusega.  See viib … eduni.

2. Edu. Iga päev tunneme end edukana, sest me teeme seda, mida meil teha on vaja, jättes ülejäänu Looja hooleks. Kõik ei pruugi alati täiuslikult toimida, ent ajapikku liigume oma teel üha kaugemale ja kaugemale. Me ei lange enam kunagi tagasi. Ja mis ka ei juhtuks, viib see meid … aktiivsuseni.

3. Palun naaske esimesse punkti.   
 

Mustrite tähendus

Pange tähele, et ebaõnnestumise mustris on liikumapanevaks jõuks totaalne katastroof. Positiivses kasvumustris motiveerib meid aga armastus, rõõm ja elutöö teostamisest tulenev nauding.

Juhul, kui vajame kasvamiseks totaalset katastroofi, siis see kogemus meile võimaldatakse. Meile antakse kõike, et me vaid kasvada ja areneda saaksime.

Ma ei väida, et edukad inimesed oleksid orjameelsed töörügajad, pigem vastupidi. Tegelikult on just ebaedukad inimesed need, kes teevad päevast päeva tööd, mida nad tegelikult vihkavad. Neid motiveerib hirm vallandamise ees või kardavad nad kaotada oma maja või tunnevad nad hirmu võimetuse ees oma arveid tasuda vms.

Positiivse motivatsiooni puhul pakuvad ka väikesed igapäevased saavutused meile rahuldust ja rõõmu ning me tunneme soovi oma tegevust jätkata. Kuid isegi siis, kui asjad ei lähe plaanipäraselt, tunnevad edukad inimesed end ometi hästi, kuna on andnud endast parima.

Need, kes järgivad ebaõnnestumise mustrit, vaevlevad oma probleemide küüsis ning lükkavad nende lahendamist üha edasi. Me läbime need viis esimest kannatusi toovat sammu vaid ühel eesmärgil – et jõuda taas aktiivsuseni, mis meid õnne, rahu, rõõmu ning külluse seisundisse kannab. Kuid kas poleks lihtsam hakata juba täna kuulama oma südamehäält ja kõrgemat juhatust ning asuda teostama oma erilist ja asendamatut rolli siin Maa peal – oma eluülesannet –, millega kaasneb elamine rõõmus, rahus ja külluses?!