Püha geomeetria

Kõik iidsed kultuurid üle kogu maailma on jätnud meile pärandiks universaalseid teadmisi, mis on kätketud visuaalsesse märgikeelde – geomeetrilistesse vormidesse ja struktuuridesse. Läbi aegade  on seda märgikeelt nimetatud pühaks geomeetriaks … Tegemist on seaduspärasustega, mis on aluseks Elu tekkele ja arengule läbi kõigi mõeldavate tasandite, kuni absoluutse täiuse saavutamiseni, mis kulmineerub meie naasmisega Algallikasse.

Püha geomeetria on paljutasandiline, kuid absoluutselt korrapärane ning täiuslik kaart vaimu teekonnale Tühjuses, loomaks universumite müriaade ning omandamaks kõiki võimalikke kogemusi, mida pakub olemasolu.

Aegade algusest saadik on inimesed otsinud seda maagilist väravat, kus Taevas ja Maa kokku saavad, et ajalike olendite ees avaneks taas kord võimalus puudutada igavikku ning et meile meenuks meie tõeline jumalik päritolu. Just pühasse geomeetriasse on kätketud alateadvuses uinuvaid jõude äratav informatsioon, mis omakorda avab teaduses peituva värava kõrgema jumaliku ilmutuse märkamiseks … Ning me hakkame mõistma ülimat täiuslikkust, mis on alati ja kõikjal meie ümber, ning mis saab nähtavaks siis, kui suudame püsida hetkes ja märgata Ilu, Korrapära ja Harmooniat enese ümber – olgu see siis kätketud haprasse lumehelbesse, peenejoonelisse mustrisse puulehel või spiraalina keerduvasse teokarpi! Ilmutusliku kogemuse loob püha geomeetria märkamine seepärast, et tegemist on aluspõhjaga Jumala loomingus. Seda täiuslikkust võime näha ka inimkeha proportsioonides, mandalate ja labürintide juures, fraktaalgeomeetrias või Maa enese vormide puhul.

Seega on püha geomeetria kui kolmemõõtmeline manifestatsioon jumalikust täiuslikkusest, mis loob erilise ning kordumatu silla, ületamaks lõhet, mis eraldab puhast teadvust ja matemaatikat puhtast vaimust ja südametarkusest …

See on universaalne teadus matemaatilistest suhetest, harmoonilisest resonantsist ja arhetüüpsetest sümbolitest, mis esinevad kõikjal kogu Loomingus ning on sündinud Allika enese südames. Seega on püha geomeetria olemuslikult aluseks elule nii mikro- kui makrokosmoses ning seda võib leida kõikidest teadusharudest, kunstist, muusikast, holistilistest tervendamismeetoditest, jne.

Vt ka Täht-tetraeeder
 (
Lühendatult Drunvalo Melchisedeki raamatust "Elulille iidne saladus" I osa)