TEADLIKKUSE TREENING
Sisemise hiilguse avastamine


10-päevane kursus toimub
interneti teel!

Sügaval orus, kõrgete mägede vahel
peegeldab puhas süda kiirgavat valgust.
Näen selles hiilgavas peeglis
kogu maailma valgustunult ...
 - Saigyo -
 

Teadlikkus on meele ergas enesetaju ja ärkvelolek, mida on võimalik saavutada siis, kui õpime suunama oma tähelepanu esmalt sissepoole ning seejärel arendama järk-järgult välja panoraamse nägemuse, mis ületab aja ja ruumi piirangud ning haarab kogu kõiksusterviku. Teadlikkuse saavutamise eesmärk on inimeseks olemise potentsiaali avamine, oma kõrgeima olemuse taasavastamine.

Teadlikkust treenides saab võimalikuks kogeda teadlikkust oma kehas, oma emotsioonides, mõtetes ja tundmustes. Nii võime saada teadlikuks kõigist energiatest enda sees ja enda ümber, kuid alati pole see meeldiv kogemus. Seepärast on meie sihiks jõuda selle rikkumatu ja ka purunematu osani meist, mis võib avalduda nii mõõtmatu ruumi kui ka sisemise hiilgusena. Sisemise hiilguse avastamine on teadlikuks saamine seeselavast valgusest, vaimu kohalolekust, buddhaloomusest, mis meis kõigis peitub ning mille esiletoomine on kõikevõitev ja kõiketervendav.

Sisemine hiilgus saab nähtavaks ja kogetavaks siis, kui meie tõeline olemus end kõigist oma looridest ja tõketest vabastab ja tõeliselt esile tulvab. Vaim elab kõikjal ja kõiges ning see puhas ja hiilgav, mõõtmatu ja kujutu kohalolek on ainus tõeline reaalsus, mis teadlikkuse fookusesse sattudes ei lahustu, vaid võimendub. See kirjeldamatu kogemus asub väljaspool aega ja polaarsusi ning kõik vaimsed traditsioonid on otsinud selle juurde viivat teed, et ülendumist kogeda.

Meditatsioon, olles sisemist transformatsiooni esilekutsuv tee, on kahtlemata üks kõige enam läbiproovitud teadlikkuse treenimise meetoditest. Meditatsioonitehnikaid on erinevaid, kuid kõige kiiremini ja vahetumalt läbimurdekogemuseni viivat tehnikat võib nimetada teadlikuks meelepüsivuseks. See on suundumine sissepoole ja jõudmine väljapoole aega, kus meie teadvus üle kogu kõiksusterviku laieneb. Siiski on see ka täielik ja teadlik kehasse tulemine, hetkesolek, ajatuse kogemus siin ja praegu.

Tegemist on istumismeditatsiooniga ning kehasse ja ajatusse sisenemist toetab kujustamine. Tegemist on polaarsusevaba kogemusega, kus tajume ühteaegu oma meele mõõtmatust, aga ka selle hiilgust. Avastame, et meie meele piirideta olekus lahustuvad tõkked ja takistused ning meie tõeline olemus saab esile tulla ning julgelt ja loominguliselt end avaldama hakata. Treening on siiski vajalik – selleks, et kirjeldatud kogemusse jõuda ja seal püsida.

Kursus sobib nii algajatele kui ka kogenud mediteerijatele.


Teadliku meelepüsivuse ABC
ehk tuumjuhised meie õpetusliini meistritelt

lahtilaskmine on meelepüsivuse juur
teele pühendumine kroonib teadlikkuse
virgunud süda kingib meelepüsivusele hinge
eristav tarkus on tema kõikenägev silm

saab tähelepanust meelepüsivuse hingus
katab valvsus teadlikkust kui ergas nahk
lõhnab magusalt meele kohalolek
on häirimatus tema sisim olemus

meelepüsivuse selgroog on enesetalitsus
särab ajatuses õilsa kaastundlik süda
on teadlikkuse istmeks vankumatus
nii naaseb rahu, vabadus ja tasakaal

õige hetk on nüüd ja praegu
õiges paigas juba oled
olles üks ja kõik
ja mitteükski


Kursust
viib läbi Riina Grethiel.
 

Lähem info ja registreerimine e-maili teel: valgusesaar@valgusesaar.ee