Wesaki meditatsioonid
enese ja Maa tervendamiseks

- Riina Grethiel -

Igal aastal on just mai täiskuuaeg (Wesak) aasta kõige võimsam aeg, mida  vaimses mõttes ka uue aasta alguseks võib lugeda.  See on erakordselt soodne hetk, et panna paika uued sihid ning tõsta oma elu täiesti uuele ja avaramale tasandile. Budistlikes maades tähistatakse nüüd Buddha sünni- ehk valgustumispäeva ning tegemist on imelise ajaportaaliga, mil maailmadevahelised loorid taas erakordselt õhukeseks muutuvad. Kui keskendume tingimusteta armastusele, rahule ning vaimsele edasiminekule, avanevad väga erilised valguseväravad kõrgematesse dimensioonidesse ning meie ellu tulvab külluslikult kõige imepärasemaid puhastavaid, tervendavaid ja ülendavaid energiad.

Järgnevad meditatsioonitekstid sisaldavad juhiseid ja valguskoode Wesaki energiatele häälestumiseks ning kõiki tasandeid hõlmava tervenduse vastuvõtmiseks.

Kuna siseplaanides aega ei eksisteeri, võite mediteerida endale sobival ajal. Lihtsalt taotlege sisimas, et ühinete selle tervendava elulainega, mis mai täiskuu ajal erilise intensiivsusega üle Maa tulvab. Imelisi elamusi!

 NB! Et meditatsioonides osaleda ja tervendusest osa saada, piisab ka teksti läbilugemisest!
 


I meditatsioon
Alateadvuse puhastamine ja Suure Jumalanna loomisväe aktiveerimine iseendas

Vii esmalt tähelepanu hingamisele. Hinga sügavalt, rahulikult, endale sobivas rütmis. Välja hingates lase lahti kõik segavad mõtted ja argireaalsus – kõik ootused, kahtlused, eelarvamused. Näe või kujusta, et kroontšakra kaudu siseneb sinusse võimsa voona säravpuhas Algallika valgus.

Järgnevalt vii tähelepanu oma südamele ning näe või tunne oma südant täielikult avanemas. Su sisemine valgus – särav, kirgas Allika valgus, su Allika Mina hiilgav kohalolek sinu südames, saab nähtavaks ja muutub iga hingetõmbega üha selgemalt tajutavaks.

Ka altpoolt tõuseb sinusse võimas valgusevoog, Maa-Ema enda ülestõusmise valgus, Suure Jumalanna valgus ja vägi. Ja sa võid tunda või näha, kuidas kõik su kehad – su füüsiline keha, eeterkeha, tunde- ja mõttekeha – selles eredas ülestõusmise valguses lausa leegitsema löövad. Ka sinu südamekristall hakkab üha enam särama ja kiirgama. Ja valguskiired, mis seepeale su südamest väljuvad, suunduvad nüüd kõikjale üle kogu maailma. Su hing ja vaim on su südames üheks saanud.

Koge oma Allika Mina kohalolekut oma südames. Võid tunda Tema valgust enese sees ja enese ümber ning olla sellest täidetud. Võid tunda ka oma valguskeha spontaanselt aktiveerumas. Sa tajud suuri valgusevälju enese ümber ja ennast nende sees ning koged üksolemist oma jumaliku tervikolemusega.

Ja et kinnitada üksolemist oma Allika Minaga, võid lausuda enese sees ka järgmise afirmatsiooni: „Mina Olen see, kes ma olen. Mina Olen puhas vaim. Mina Olen vaim, kes elab igavikus.”

Ja tunneta võimast valgusesammast, mille keskel sa nüüd oled ning mis ühendab sind Kõige Elava Looja ja Algallikaga. See on nagu üks suur valgusest kanal, mis suundub läbi sinu otse Maa-Ema südamesse. Sa koged, kuidas võimsad Allika valguse vood läbi sinu otse Maasse tulvavad. Koos selle valgusega laskub ka hulgaliselt ingleid, kes lähevad kõikjale üle kogu maailma laiali, et jagada tervendust, rahu, armastust, küllust ja kõiki teisi jumalikke väärtusi.

Sina aga võid näha end Algallikast tulvavate valgusvoogude toel üha allapoole suundumas – liikudes otse Maa-Ema südame suunas. See sarnaneb omaenda südame pühasse ruumi laskumisele: sa lihtsalt teed taotluse minna Maa südamesse, seejärel nihutad oma tähelepanu Maa keskmes asuvale säravale valgusallikale ja juba tunnedki end laskumas mööda valgusest kanalit allapoole, otse planeedi keskpunkti suunas, kus asub Maa-Ema süda – kirgas ja särav vaimne päike. Sinna on peidetud ka hiilgav valgusekristall, mis pärineb Suurelt Keskpäikeselt – Maa enda valgustumise seeme.

Piisab taotlusest, et vaimus Maa-Ema südamesse rännata, ja juba oledki sa seal – säravas kristallsaalis. Maa-Ema ilmub sulle väga kauni ja kiirgava emandana. Vaata, milline Ta välja näeb. Ta kallistab sind või sirutab tervituseks sinu poole oma käed. Sa tunned enda ja Maa-Ema südame vahele moodustumas sädelevat valgusesilda ning koged armastust ja ühendusolekut Temaga. Seda kaunist ühendust kinnitavad ka kõikjal teie ümber langevad heleroosades toonides õielehed.

Ja nüüd aitab Maa-Ema sind ühenduse loomisel Suure Jumalannaga, õigemini Suure Jumalanna selle aspektiga, kes valitseb alateadvust ja unenägusid – ilma võtmeta ust, sest nimetatud tasandi üle kontrolli saavutamiseks puuduvad intellektile arusaadavad abivahendid või meetodid. Et ületada eneses ja ka välises maailmas olevaid takistusi, mis võivad kerkida meie teele siis, kui oleme otsustanud asuda vaimsele teele ning hakata teostama oma eluülesannet, on sul alati vaja Suure Jumalanna toetust ja õnnistust. Me võime Teda nimetada allilma valitsejannaks Persephoneks või tumedaks ehk Looritatud Isiseks. Sul tuleb nüüd Suurele Jumalannale austust avaldada ja Temalt taotleda, et see võimas vägi, mida nimetatakse nii isiklikuks kui kollektiivseks alateadvuseks, toetaks sind sinu teekonnal.

Ja nüüd juhatab Maa-Ema su ühte erilisse ruumi, kus see tähtis kohtumine aset leiab. Sinu ees avanevad suured ja kõrged tammised uksed. Ruum, kuhu nüüd sattusid, võib olla hämar, ent kõrgest kaaraknast paistab sisse kirgas ja särav täiskuu. Kuuvalgus on nii ere, kuna seda Sise-Maa kuud, vaimset kuud, mis on peegel Suurele Keskpäikesele, ei varjuta mitte miski. See kuu peegeldab Algallika enese valgust, aga mahedamates, hõbekuldsetes toonides. Kuu on valgusallikas alateadvuse ja unenägude tasandil.

Sädelev valgusvihk langeb aknast sisse ning korraga näed, et kuuvalgus otsekui tiheneb ja hakkab tasapisi võtma kuju, ilmutades sulle Suurt Jumalannat ennast – Looritatud Isise kujul, kes valitseb alateadvust ja allilma ning elu tsüklilisust – surma ja uuestisündi. Temas peitub võimas loomisevägi ja ka uuenemise energia. Just Tema vägi koostöös Algallika valgusega on käivitanudki Maa ülestõusmiseprotsessi.

Vaata Teda! Vaata, kui kaunis Ta välja näeb. Ta võib ilmuda sulle tumedal, looritatud kujul, ent Ta võib näidata end ka kevadvärske kauni tütarlapsena, kellel on lillepärg peas ja õied juustesse põimitud. Ta võib ka koguaeg kuju vahetada, olles kord üks, kord teine, kord Kore, kord Persephone.

Kui Ta peab sind vääriliseks, siis õnnistab Ta sind ning laseb sinusse tulvata oma uuenemise ja loomise väge. Ja kui sa oled selleks valmis, siis võib Ta su juhatada ühte erilisse aeda, mis on peegeldus või sümbol sinu isiklikule alateadvusele.

Läbi kaarukse astud sa suurde iluaeda. Vaata seal ringi ja tee kindlaks, milline su aed välja näeb. Kas see aed on korras ja hoolitsetud või leidub seal umbrohtu – kõrvenõgeseid, ohakaid, maltsa – kõikide nende kaunite õitsvate või viljakandvate puude ja taimede vahel, mis su aeda kaunistavad?

Sa võid nüüd selle, mis su iluaeda ei kuulu, lihtsalt välja juurida ning kuld- ja hõbevioletses leegis valgusesse lahustada. Kui tööd on rohkem, võid appi kutsuda ka ingleid ning paluda, et nad aitaksid sul selle aia täielikult korda teha ja vajadusel sinna uusi imelisi taimi istutada.

Sa võid kutsuda mis tahes vaimset abi, et oma aeda puhastada ja korrastada ning see võib toimuda väga kiiresti. Sa võid ka taotleda, et sinu enda Mina Olen Kohaloleku ehk Allika Mina valgus valgustaks su aeda üha enam ning et selle valguse toel laskuks veelgi rohkem inglid, kes su aia täielikult korda teevad. Ja mida puhtamaks ja korrastatumaks sa oma alateadvuse aia muudad, seda enam saab nähtavaks ka seal kasvavate kaunite taimede ilu. Võib-olla osa neist alles õitseb, ent osad kannavad ka juba vilju – hästi magusaid ja mahlaseid.

Sedamööda, kuidas su aed umbrohust ja kõigest sinna mittekuuluvast puhtaks saab, muutub ka Suur Jumalanna, vaimne Kuu, üha säravamaks ja kiirgavamaks. Temas ei ole enam midagi looritatut, Ta on nüüd puhas valgus, hõbekuldne sädelev valgus. Ja nüüd võid sa näha Tema ümber haldjaid – nii kauneid kõrghaldjaid, kes hoolitsevad looduse eest, looduse ja Maa-Ema hoidjaid –, kui ka loodusvaime – undiine, sülfe, gnoome ja salamandreid ehk vete-, õhu-, maa- ja tulehaldjaid. Sa tunned nende toetust ja suurt heasoovilikkust enese suhtes.

Ja kui soovid, võid nüüd teha oma sisimas taotluse, et see puhastus võiks laieneda kogu inimkonnale, kogu planeedile. Su sisemine töö oma alateadvuse aia puhastamisel on loonud tugevatoimelise valgusmustri, mis mõjutab väga positiivsel viisil kõiki, kui oma taotlust vastavalt laiendad. See töö aitab sul vabaneda segajatest, ületada raskusi ja lahustada teele kerkivaid takistusi, kui oled teinud otsuse mõista ja teostada oma eluülesannet. Ja nii need kõrvenõgesed, ohakad ja malts lihtsalt kaovad. Kogu su loomisjõud võib nüüd rakenduda kõrgemate ja puhtamate vormide loomiseks ja manifesteerimiseks. Sa võid lausa füüsiliselt tunda Suure Jumalanna loomisväe aktiveerumist enese kehas, tõusmas mööda selgroogu üles ning avamas kõiki su tšakraid, sh ka tuhandeõielist lootoseõit sinu kroonkeskuses.

Ja selle tohutu ülestõusmise väega, mille oled saanud Suurelt Jumalannalt, võid nüüd kerge vaevaga mööda valgusekanalit üles Algallikasse suunduda. Oma teekonnal läbid sa keskpäikestest täheväravaid, ent võid ka hästi kiirelt otse Algallikasse tõusta.

Sinna jõudes koged sa üksolemist, valgust ja armastust. Sa mõistad, et nii Algallikas ise kui ka kogu Looming, asuvad sinu enda sees. Kõik universumid ja lõputud maailmad rulluvad sinu sees lahti, ning sa mõistad korraga, et loodud maailmadest väljapoole jääb veel midagi – manifesteerimata potentsiaal, Suur Tühjus, Lõpmatus. Sa pöördud nüüd, et seista vastamisi selle lõpmatusega, tundes selle vastu suurt armastust, sest seal on peidus uued võimalused loomiseks, lõputuks edasiliikumiseks ja avardumiseks.

Sa võid nüüd näha, kuidas sellest tühjusest otsekui manifesteerub või saab taas nähtavaks Suur Jumalanna, kes tõuseb ürgmerest kosmilise Kuuna, mis on samuti vaimne peegel Suurele Keskpäikesele. Ta on manifesteerinud tühjusest, mis on Tema algne olemus – Suur Tühjus ehk Kosmiline Ürgema.

Ja suure armastuse toimel tunned sa nüüd võimast tõmmet Suure Jumalanna poole ning lähened Talle. Kergelt kokku puutudes, ning see on tõesti vaid põgus puudutus, otsekui puutuksid kokku üksnes teie sõrmeotsad, leiab aset tohutu valguseplahvatus: tühjus ja valgus ühinevad ning kogu olemasolu taandub lõputuks täiuseks ja algseks puhtuseks, millel ei ole enam mingeid piire ning kus täielikult puudub kahesus. See on tõeliselt lõputu, kõikehõlmav ja kõikjale ulatuv Suur Täius, millesse oled nüüd täielikult lahustunud. Sa koged üksolemist – sa oled üheks saanud nii Allika enda kui ka Suure Jumalannaga ja ka selle suure valgusega, mis nende üheks saamisest sündis, samuti kõige elavaga, mis on kõik algselt seesama puhas valgus.

Jää sellesse olekusse, üksolemise kogemusse nii kauaks kui soovid. Luba sel end täielikult tervendada, uuendada ja ülendada.

Ja hakka nüüd tasapisi tagasi pöörduma. Kolme sügava hingetõmbega too end täielikult tagasi kehasse, praegusesse hetke. Paar korda sügavalt sisse ja välja hingates näe või kujusta, et kogu see vaimne valgus, mida äsja kogesid, ankurdub nüüd sinu füüsilisse kehasse ja kõikidesse energiaväljadesse, samuti maailma sinu ümber. 

II meditatsioon
Rännak Wesaki orgu siseplaanides

Kui lased lahti kõik selle, mis võib sind veel kuidagi vähendada või piirata, siis hoomad seda, kes sa tõeliselt oled – suur ja kirgas valgusolend, iseenda Allika Mina. Ja sa võid ka tunda, et ruum su ümber on nüüd eetertasandil avardunud ja eriliselt hiilgama löönud. Võimas valgusesammas ühendab sind läbi kõikide olemisetasandite Algallikaga, kust voogab sellele planeedile kõige puhtamat ja kirkamat tervendavat valgust ning jumalikku armastust.  

Sa võid tunda nüüd, et Allikas särab nii sinu pea kohal kui su jalataldade all, Maa-Ema südames, ning vaimne päike on ärganud ka sinu enda südames. Otsekui säravkuldne roos avaneb su südames peituv kiirgav valguseallikas ning lööb hiilgama ja särama nagu paljutahuline valgusteemant. Ja sellest valgusallikast kosena väljamurdev tervendavate valgusmustrite voog lahustab nüüd ka kõik tõkked ja piirangud, avades sinu ees selge ja täiesti tajutava valgusest tee, mis viib kuldsesse tulevikku ja tõstab su kõrgematele olemisetasanditele.  

Sa võid nüüd näha või tunda, et ruumis, kus viibid, on kohal ka Suur Jumalanna ise – Tema tervendav päikeseaspekt. Ja kui Ta heidab eneselt kõik loorid ja katted, mis Tema tõelist väge ja valgust siiani on tuhmistanud, siis süttiks otsekui sada tuhat päikest või laskuks sada tuhat valguseinglit. Nii võimas on see valgus, mis Tema kirkast, kuldsest kohalolekust välja kiirgub. Kuldne Emand on Algallika vankumatu kohalolek eetertasandil – füüsilisele reaalsusele kõige lähemal asuvas maailmas. Ja kui saad kontakti Suure Jumalanna päikeseaspektiga, siis avaneb ka värav kuldajastusse ning sa saad oma käsutusse kõik need vahendid, mille abil tuua Allika valgus siia reaalsusesse, praegusesse hetke, sellesse maailma – nii globaalsel, rahvuslikul kui oma isikliku eluteekonda hõlmaval tasandil, nii et ka kõige pimedamad nurgad võiksid valgustuda ning kõik ebakõlalised energiad lihtsalt haihtuda selles säravas valguses.  

Ja sa võid nüüd meenutada ka selle planeedi väge, tarkust ja armastust ning tunda Maa-Ema toetust. Kuid lisaks Maa-Emale toetavad sind ka kõik need imelised, kõrgemad, seitsmenda dimensiooni reaalsused Sise-Maal – hüperborealased ja valgustunud lemuurlased, kes hoiavad alal puhast valgusemustrit kogu planeedi jaoks. Meil piisab vaid oma tähelepanu nihutamisest, et taastada ühendus selle puhta eksisteerimisevormi juurde juhatava mustriga, mis sisaldab kõiki – nii õpetusi kui ka vahendeid –, et Maad ja kõiki siin elavaid olendeid tervendada.  

Ja selles samas ruumis, kus parajasti asud, avaneb nüüd eriline valgusevärav Puhta Maa energiate ning kõrgema olemistasandi juurde. Sealt voolab füüsilisse reaalsusesse väga säravat kuldset valgust, mis on omakorda äratuseks paljudele teistele väravatele siin Eestimaa pinnal ja ka kogu maailmas, nii et need, mis on juba avatud, võiksid hakata veelgi tugevamalt valgust välja kiirgama, ning ka need, mis ei ole veel avatud, võiksid samuti avaneda ja toetada kogu planeeti Algallika valguse ja armastuse kohalolekuga. 

Tunneta nüüd kuldset valguselainet, mis voogab üle kogu planeedi ja kinnistub siia dimensiooni, ning püsi ühenduses Algallika puhta valgusega, mis on kõige kõrgem teadvusetasand – lõputu valgusemeri, puhas algolek. 
 


Taas valatakse sind üle kirka, selge, kõikevõitva, kõiketervendava, kõikeülendava, puhta, lahjendamata Algallika valgusega, Suure Keskpäikese valgusega, mis aitab sul tõsta oma sagedust veelgi ning minna siseplaanis läbi Suure Jumalanna kohalolekul avanenud valgusväravast. Sa jääd enesest teadlikuks ka kõrgemates maailmades ning võid taotluse jõul suunduda ühte erilisse paika, Wesaki orgu siseplaanides, kus tähistatakse iga mai täiskuu ajal Buddha sünni- ehk valgustumisepäeva. Wesaki oru külastus on väga eriline siseplaani pühitsus, mille käigus edastatakse sulle teadmine sellest, kuidas valgustuda ilma surmaväravat läbimata siin ja praegu, füüsilises kehas. 

Sa võid nüüd märgata, et oled sattunud erakordselt imelisse paika. Sind ümbritsevad kõrged, lumiste tippudega mäed, kuid kogu õitsev org mägede vahel on täis hiilgavaid valgusolendeid. Kohal on ingleid, haldjaid, ülestõusnud meistreid. Kohal on ka esindajaid maasisestest valguselinnadest – nii valgustunud lemuurlasi kui hüperborealasi. Ka Buddha ise on kohal, ilmudes oma hiilgavas valguskehas. Ta otsekui hõljub õhus, maapinna kohal, ning kiirgab välja vikerkaarevärvilist valgust, väljendades oma olemisviisi, mis on täielikult ületanud ego. Siiski kogeb ta end ka isikulise reaalsusena, olles samas üksolemises või null-olemises, lahutamatu puhtast algolekust. 

Võta vastu Buddha õnnistus. See võib tulvata vikerkaarevärvilise valguskiirena otse sinu teadvusesse ning sisaldada just seda teadmist, mida sa oma unikaalsel teekonnal parajasti vajad, et kogeda valgustumist füüsilises kehas ning õppida ka selles olekus püsima. Võib-olla avab Buddha oma pooleldi suletud silmad ja suhtleb sinuga otse, ütleb sulle midagi või lihtsalt naeratab. Võid tunda suurt ja sügavat tänutunnet kogu selle abi eest ning ka selle võimsa energiaimpulsi eest, mis tuleb praegu vaimsest maailmast ja tuhandekordistab sinu taotluste väge, nii et võiksid kinnistuda kogu see teadmine, energia ja tarkus, mida esindab Buddha, kes on Rahujumal – sarnaselt Yeshuale.

Sa võid tunda või näha end ka Buddhaga, kes esindab sinu Allika Mina ehk sinu sisemist Kristus-olemust, ühte sulamas ...  

Nüüd leiad sa end kosmilistest avarustest ning su ees avaneb suurepärane vaade meie imekaunile planeedile. Sa võid saata Maale tervendust, toetust, valgust ja armastust. Sa võid ka näha, et sinuga liituvad väga paljud imelised valgusolendid ja inglid. Kogu planeet saab täidetud ja ümbritsetud üha suuremast ja hiilgavamast valgusest ning väravaid Puhtale Maale avaneb kõikjal üha enam ja enam. 

Võta endale nüüd lihtsalt aega, et olla selles energias ning saata tervendust sinna, kus seda sinu tunnetuse järgi kõige enam vajatakse ... 

Võid hakata tasapisi tagasi pöörduma. Täna kõiki sind abistanud vaimseid jõude, Suurt Jumalannat ja Allikat ennast, samuti omaenda kõrgeimat olemust, oma Allika Mina. Seejärel too end tagasi sellesse ruumi, kus parajasti viibid, praegusesse hetke. Võid tunda end särava teemantkiirest valgusekapsli sees, milles oled täiuslikult kaitstud, nii et kõik need energiad, mida selles meditatsioonis kogesid, võiksid turvaliselt edasi toimida, luues kõige positiivsemaid muutusi – just neid, mida parajasti vajad, et toimida kooskõlas kõige kõrgema plaaniga ja et aktiveeruda võiks sinu kõrgeim tulevik hästi leebel, sujuval, harmoonilisel viisil. Selle särava teemantkaitse ümber võid näha ka vikerkaarevärvilist katet, mis võimaldab sul hästi rahulikult, märkamatult ja turvaliselt oma ellu tagasi pöörduda, jäädes siiski välja kiirgama kõige kõrgemat valgust ning olles samas täielikult mõjutamata mis tahes ebaharmoonilistest võngetest tavamaailmas. Aitäh, aitäh, aitäh!

 

Suure Jumalanna kohta vt ka Riina Grethieli raamatut "Suure Jumalanna müsteeriumid": 

SUURE  JUMALANNA MÜSTEERIUMID
Pilguheit eestlaste muinaspärandisse esoteerilisest vaatenurgast
 

Vt ka puhastavat meditatsiooni: "Tervendamine Kõrgema Tahte kiirtega"

Avaleht  Uus!  E-pood  Tänu  Kontakt